PŘÍLEZY FEST 2019

Ve dnech 9. až 31. srpna 2019 se uskutečnil  2. ročník benefičního festivalu Přílezy fest jehož výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu kostela sv. Bartoloměje a obnovu hřbitova původního německého obyvatelstva. 

PROGRAM


09.08.2019

19:00 - Petr Linhart - sólo (landscape/folk, Praha) - kostel sv. Bartoloměje

21:00 - letní kino - film Papa (Přílezy - náves) 

22:30 - letní kino - film Nemusíš s láskou, stačí s citem (Přílezy - náves)


24.08.2019

12:00 mše svatá celebruje P. Dr. Jiří Majkov, ICD. - kostel sv. Bartoloměje

19:00 End of Scream (symphonic-rock, Loket) - kostel sv. Bartoloměje

20:00 letní kino - film Pat a Mat ve filmu (Přílezy - náves) - POZOR změna času oproti původnímu plakátu 

21:30 letní kino - film Důvěrný nepřítel - (Přílezy - náves)

21:00 - noční prohlídky kostela sv. Bartoloměje


30.08.2019

19:00 Roháči z Lokte - kostel sv. Bartoloměje

20:00 letní kino - film Milada (Přílezy - náves)

22:15 letní kino - film Nerodič (Přílezy - náves)


31.08.2019

19:00 Hadem pro mého munga (z technických důvodů přeloženo z 06.09.2019)


Dobrovolné vstupné bude použito na obnovu kostela sv. Bartoloměje. V případě nepřízně počasí se letní kino přesouvá do interiéru kostela. Do letního kina doporučujeme deku a podsedák a teplejší oblečení. Změna času nebo data vyhrazena. Začátek promítání vždy až po úplném setmění.



ÚČINKUJÍCÍ

PETR LINHART

Je český písničkář a frontman kapely Majerovy brzdové tabulky.

Poslední dobou také často vystupuje sám s programem Sudéta. Jeho texty zde obsahují náměty ze společné česko-německé historie a legend z česko-německého pomezí (jako příklad lze uvést píseň Annenruhe, pojednávající o nešťastné lásce Franze Gromese a Anny Glaserové v obci Gruna na Moravskotřebovsku, tedy v bývalém sudetském českoněmeckém pohraničí). Jako textař spolupracoval také s Janem Spáleným na albu ASPM Zpráva odeslána (2010), zhudebnil také dva texty Michala Horáčka na albu Český kalendář (2013).

Oficiální web Petra Linharta

END OF SCREAM

Instrumentální kapela End of Scream vznikla na podzim roku 2013 a postupně vykrystalizoval její styl, jenž by se dal popsat jako osobité skloubení rockové hudby s prvky hudby klasické, čemuž odpovídá složení, jež využívá místo zpěvu melodií dvou houslí a jejíž rockovou sekci tvoří dále dvě elektrické kytary, baskytara a bicí. Všechny skladby jsou vlastního autorství. Všichni interpreti pochází z Karlovarského kraje, ale z různých měst: Lokte, Horního Slavkova, Karlových Varů a Aše. Na světě je debutové album "Violincore", které bylo nahráno a zmasterováno v rokycanském Mercury Studiu. V současné době pracují na nové desce Sanctuary.

Profil kapely na bandzone

Facebookové stránky kapely

ROHÁČI

"Prší tady dvě stě dní v roce a zbytek - zbytek mrholí." To říkávají žertem lidé žijící v krajině kolem řeky Ohře. Je sice zjizvená dolováním a průmyslem, ale z civilizace stačí udělat pár kroků do romantických údolí nebo na stráně Slavkovského lesa či Krušných hor a pokusit se poodhalit tajemství starých kempů. Až budete číst letopočty vyřezané do rozpraskaných totemů, které zde stojí jako svědci krásných chvil a kamarádství, přiložte ucho na některý z těch zdobených kmenů. Možná v něm jakoby z dálky zaslechnete doznívat tenkrát ještě překližkové kytary Wabiho Daňka, Kiďáka a mnoha dalších. I moji. Možná budete mít štěstí a na závěr tohoto tichého koncertu Vám "Vlajku" zahrají Roháči.

Dnes, po jejich již více než patnáctiletém společném pronikání do srdcí všech příznivců trampského muzicírování, je myslím zbytečné rozepisovat suchá čísla a fakta nebo statistiky a zásluhy skupiny. Pro Roháče je cesta jejich písniček mezi Vás prostřednictvím hudebních nosičů samozřejmě malým svátkem. Každá z nich proto místo battle-dressu nebo maskáče dostala hezký slušivý kabát. S písničkami Roháčů je to ale zrovna tak jako s dobrými lidmi. Zůstávají stejné v jakémkoli kabátě.

HADEM PRO MÉHO MUNGA


Hadem pro mého munga (Česká republika) je alternativní/post hardcore kapela z Karlovarského kraje. Hrajeme ryze instrumentální hudbu.

Kapela vznikla v roce 2012. Původní jamující duo (Zdeněk a Standa) doplnil po pár měsících kytarista Jirka a tak začaly vznikat první akordové posloupnosti, později nazývané - skladby. V únoru, přesněji 17. 2. 2015, vyšla naše první oficiální nahrávka Rikki tikki tavi, a to SPLIT Le Bain de Maid/ Hadem pro mého munga. Deska vyšla pod hlavičkou Venus Flag Records a obsahuje čtyři Hadí písně a dvě Lebendí.Mezitím kapela do roku 2015 koncertuje a skládá v tříčlenné sestavě. V průběhu května opouští naše řady kytarista Jirka. Rozchod probíhá v míru a přátelské atmosféře. Nicméně kapela je opět ve složení dua - Zdeněk a Standa.V zimě roku 2018 vychází naše druhá deska nazvaná Kapitola II. Dvojka bude v tomto směru více než symbolická. Naši členové pocházejí z ostřílenějších projektů a kapel. Slyšet nás můžete, nebo jste mohli, v našich mrtvých i žijících kapelách I Warned You, Inside Story, Cutterred Flesh, Fallen Angles, Těžko soudit motýla, Fall of Endless Decade, Soi, Bordel v notách atd...atd...
Stejdž jsme už sdíleli například s TENGRI, TERRAFORMER (B), ABSOLU ZERO (F), DEPAKINE CHRONO, LILLION BROSIS, VOYVODA (BG), MANON MUERT nebo BLACK NOISE (PL). THELL BARRIO (MEX) a hráli na festivalech POVALEČ, ÚTULEK FEST, BABÍ LÉTO či CHEBSKÉ DVORKY.

LETNÍ KINO

  • PEPA
  • Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět.(Bohemia MP

PAT A MAT VE FILMU

Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém. Obzvlášť, když mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které fanouškům své příhody rádi odpromítají... Nebyli by to ale oni, kdyby se nepotýkali s celou řadou nástrah. A tak se tentokrát utkají se zákeřným kaktusem, suchým stromem nebo se rozhodnou "zvelebit" svůj příbytek originálními úpravami. A jelikož jsme ve 21. století a všude se propaguje zdravý styl života, i "ajeťáci" se pokusí dostat do kondice protáhnutím svých těl na rotopedu. Jak se jim to povede?(Bohemia MP)

DÚVĚRNÝ NEPŘÍTEL

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu, který má znamenat revoluci v bydlení. Dům je ovládaný pouhým hlasem a má obyvatelům zajišťovat maximální luxus i stoprocentní bezpečnost. Andrej je pověřen finalizací projektu. Spolu se svojí čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková), se nastěhují do funkčního prototypu, luxusního domu ze skla a kamene uprostřed nádherné přírody. To, co se ze začátku jevilo jako pohádka, se však pomalu ale jistě mění v noční můru.(Česká televize)

MILADA

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 - 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.(Bohemia MP)

NERODIČ

"Jako malá jsem snila, že jednou budu mít velkou rodinu. Místo toho nenápadně stárnu a postupně ztrácím iluze. A kolem sebe pozoruju, že v tom rozhodně nejsem sama," říká česká dokumentaristka Jana Počtová, která na sebe upozornila již například dokumentem Generace Singles. Ve svém novém snímku se především pomocí příběhů svých známých snaží nalézt odpověď na otázku: mít, nebo nemít děti? A do jakých podmínek je správné je přivést? Mozaika netradičních forem (ne)rodičovství naznačuje, že výchova dětí už dnes není nezbytně záležitostí biologických rodičů a nevyžaduje ani tradiční rozdělení rolí na matku a otce.

NEMUSÍŠ S LÁSKOU, STAČÍ S CITEM

Je sexualita lidí s mentálním hendikepem v dnešní společnosti stále tabu? Pokud ano, tento dokument se ho snaží zbořit. Sledujeme v něm příběh čtyř hlavních aktérů, dvou žen a dvou mužů. Partnerství, sexualita, ale také otázka rodičovství jsou ústředním tématem jejich diskusí. Zda je například lepší přijít ve čtyřiceti o panictví s prostitutkou, nebo si počkat na pravou lásku. Jaké to je porodit zdravé dítě, a nesmět se o něj starat. Nebo jak se jako žena vyrovnat s tím, že mě v mládí přiměli k podvázání vaječníků.

Dokumentární filmy se promítají díky projektu 

FESTIVAL FINANČNĚ PODPOŘILI