NOVINKY

V sobotu a neděli 28. - 29. července 2018 budeme renovovat hřbitov kolem kostela. Cílem bude vysadit zakoupené trvalky, keře a drobné stromy a upravit několik hrobových míst. V plánu máme také usazení několika náhrobků a doplnění již zrestaurovaných náhrobních desek a podobenek.


Moc děkujeme všem, kteří přispěli v kampani ČSOB Pomáhá regionům. Samozřejmě boj se sociálními tématy není lehký, i tak jsme skončili na krásném třetím místě a získali tak kromě vybraných peněz grant 35.000 Kč. Celkově jsme tak na okna vybrali krásných 45.407 Kč. Děkujeme! Jakmile obdržíme seznam dárců, budeme samozřejmě děkovat veřejně i osobně.

V pátek 29.06.2018 navštívili náš kostel poutnící, kteří každý rok míří z premonstrátského kostela v Teplé do poutního kostela ve Skokách. Poutníci byli seznámeni s novinkami za uplynulý rok, kdy byli v kostele naposledy.

Další akce z cyklu "Besedy v trávě" tentokrát si budeme hrát. Bude připraven např. petanque, skákání přes švihadlo, slepá bába, krvavé koleno, ocásková nebo hraní klasických kuliček. Vše zdarma, vhodné pro děti a mládež. Akce se koná 14. června 2018 od 14:30 v budově bývalého obecního úřadu v Útvině. Samotné hraní bude vedle budovy Jednoty (COOP).

Ve čtvrtek 24.05.2018 proběhl další workshop z cyklu "Besedy v trávě" tentokráte o bylinkách, včetně výroby bylinkových mýdel. Celkem 12 účastníků mělo možnost vyrobit si různě barevná mýdla s příměsí bylinek jako např. levandule, kostivalu lékařského nebo živých květů. Součástí workshopu bylo také promítání snímků bylinek a léčivek, včetně rad na...