NOVINKY

Děkujeme Karlovarskému kraji za finanční příspěvek z programu "Přípravy projektů opravy a využití kulturních památek a památkově hodnotných objektů. Finanční příspěvek použijeme na pasport kostela a dokumentaci pro stavební řízení, která bude řešit havarijní stav oratoře a přístavby schodiště do oratoře.

Dne 15.05.2021 jsme v rámci kampaně "Ukliďme svět" programu Českého svazu ochránců přírody uklidili všechny příjezdové cesty do obce od odpadků a různého harampádí. Velké díky za pomoc patří především rodině Širokých.

Přijďte a pomozte uklidit přírodu kolem silnic směrem z Přílez. Akce se koná 15.05.2021 v rámci kampaně Ukliďme svět. Sraz v 10:00 před kostelem sv. Bartoloměje. S sebou rukavice a dobrou náladu.

V červenci letošního roku nás navštívili tvůrci Křesťanského magazínu společně s režisérkou pořadu Mgr. Veronikou Kvakovou. Povídali jsme si o naší snaze o záchranu kostela, součástí natáčení byla také brigáda v kostele a na hřbitově. Jak moc se reportáž povedla lze shlédnout na níže uvedeném odkaze. Paní Krakově děkujeme za krásnou reportáž a snad...

Dne 19.02.2020 bylo naše sdružení (ZO ČSOP Alter meles) zapsáno katastrálním úřadem jako nový vlastník kostela sv. Bartoloměje, včetně hřbitova a márnice. Završili jsme tak další etapu za obnovou kostela a hřbitova.

V sobotu 15. února 2020 se nám po letech vrátil jediný dochovaný inventář. Kamenná křtitelnice z roku 1800. Křtitelnice byla odvezena po roce 2005 a dlouho nebylo jasné kde je uložena. Děkujeme Jiřímu Šindelářovi a Vlastimilu Šindelářovi z Bečovské botanické zahrady za její dovoz zpět tam, kam patří.

Dne 27.11.2019 jsme se již potřetí sešli v kostele sv. Bartoloměje v Přílezech, abychom se připojili k akci pořádané britskou organizací Aid to the Church i Need (Církev v nouzi) a upozornili tak na problematiku náboženské svobody a pronásledování pro víru ve světě.