PŘÍLEZY FEST - 18.8.2018

PROGRAM:

12:00 - Mše svatá k svátku svatého Bartoloměje - mše znovu po 60 letech - celebruje P. Dr. Jiří Majkov, ICD.

14:00 - Petr Linhart

15:00 - hraná pohádka pro děti - Ochotníci Ostrov

15:00 - 15:30 - komentovaná prohlídka kostela sv. Bartoloměje

15:20 - skupina scénického šermu Cinis ex Asylum

15:30 - Ventus - Historická a autorská hudba

16:45 - 17:30 - komentovaná prohlídka kostela sv. Bartoloměje

16:45 - hraná pohádka pro děti - Ochotníci Ostrov

17:10 - skupina scénického šermu Cinis ex Asylum

17:30 - Liwid

18:30 - 19:00 - komentovaná prohlídka kostela sv. Bartoloměje

18:30 - skupina scénického šermu Cinis ex Asylum

19:00 - Lenka Dusilová sólo


Po celou dobu festivalu byly připraveny venkovské hry pro děti, možnost vyzkoušet si šermířské náčiní, lukostřelba na terče, ukázka dravců (focení s dravci).

Po celou dobu festivalu byla k dispozici výtvarná dílnička Dílna U mnicha.

Centrální parkoviště v areálu firmy Granitex Nova- kámen,žula,mramor.

Festival finančně podpořili: Nadace Via - The Via Foundation prostřednictvím programu Živá komunita, Karlovarský kraj - oficiální stránka, Živý kraj, MAS Kraj živých vod, z.s.

Děkujeme společnosti TyrkStage za technické zajištění akce.


Lenka Dusilová, Skoky 2017
Lenka Dusilová, Skoky 2017
Petr Linhart, benefiční koncert na záchranu kostela sv. Bartoloměje, 7.7.2017 Útvina
Petr Linhart, benefiční koncert na záchranu kostela sv. Bartoloměje, 7.7.2017 Útvina
Jan Venas ml.
Jan Venas ml.
kapela LIWID
kapela LIWID

V sobotu 18. srpna 2018 se uskutečnil 1. ročník benefičního festivalu Přílezy fest jehož výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu kostela sv. Bartoloměje a obnovu hřbitova původního německého obyvatelstva. Festival se konal na návsi (v parku) v Přílezech.

Hlavní hvězdou festivalu byla Lenka Dusilová, která podobné aktivity podporuje již několik let. V rámci festivalu jsme nezapomněli ani na děti. V rámci festivalu bude bohatý program. 

ÚČINKUJÍCÍ

LENKA DUSILOVÁ

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V šestnácti letech se stala ústřední tváří pražské rockové skupiny Sluníčko. Poté následovala spolupráce s populární Lucií, s Davidem Kollerem pak i v příbuzné kapele Pusa. Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a bylo nominováno na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.

Více o Lence Dusilové na jejím oficiálním webu

PETR LINHART

Je český písničkář a frontman kapely Majerovy brzdové tabulky.

Poslední dobou také často vystupuje sám s programem Sudéta. Jeho texty zde obsahují náměty ze společné česko-německé historie a legend z česko-německého pomezí (jako příklad lze uvést píseň Annenruhe, pojednávající o nešťastné lásce Franze Gromese a Anny Glaserové v obci Gruna na Moravskotřebovsku, tedy v bývalém sudetském českoněmeckém pohraničí). Jako textař spolupracoval také s Janem Spáleným na albu ASPM Zpráva odeslána (2010), zhudebnil také dva texty Michala Horáčka na albu Český kalendář (2013).

Oficiální web Petra Linharta

JAN VENAS ml. (VENTUS)

Jan Venas ml. a kapela VENTUS si své renomé budují úspěchy v soutěžích, spoluprací s legendárním Ritchiem Blackmorem(Deep Purple, Rainbow, Blackmore´s Night a učinkováním na žánrově různorodých akcích: vernisážích, v muzeích, na hradech a zámcích, v kostelech a na duchovních místech, při vinobraní, velkých městských slavnostech, adventech, atp. Celkový hudební repertoár zahrnuje skladby a písně od historických - gotických a renesančních, vlastních autorských, přes známé české lidovky a vánoční koledy, až po okořenění moderními žánry.

Jan Venas ml. - zpěv, irské bouzouki, mandocello, kytary, perkuse, djembe, buben, programming.

Zabývá se interpretací evropské historické a lidové hudby, vlastní autorské tvorby, originálních rytmických a bubenických performancí a hudebně vzdělávacích programů pro děti. Lektor ISMFA of Prague. Finalista prestižní celostátní soutěže "Guitar festival" a vítěz západočeského finále soutěže vlastní tvorby. Získal cenné zkušenosti v několika zahraničních kapelách.

Kapela LIWID

Originální český pop rock. Tak se charakterizuje na podiích energická kapela LIWID z Karlových Varů, která vznikla na jaře roku 2009 a hned další rok se stala více než regionální kapelou. Skupina zaznamenala první velký úspěch, a to na společném podzimním turné s UDG ve více než 25 městech po celé republice. Mimo jiné i úspěchy v soutěžích RGM Live Space, NescafeCoffeebrak nebo Skutečná liga.

Oficiální web skupiny

FOTOGALERIE Z PŘÍLEZY FESTU 2018

autor fotografií: Jarda Veselý alias Crones z fotogeek.net

FESTIVAL FINANČNĚ PODPOŘILI