Přílezy fest si nenechalo ujít více než 500 návštěvníků

30.08.2018

V sobotu 18.08.2018 proběhl první ročník benefičního festivalu Přílezy fest na podporu záchrany kostela sv. Bartoloměje v Přílezech. Před samotným začátkem festivalu jsme obnovili po více než 60-ti letech duchovní službu v kostele mší svatou, kterou celebroval P. Dr. Jiří Majkov, ICD. Děkujeme také bochovskému faráři J. F. Szczepaniakovi a panu Günzelovi. Více o bohoslužbě zde.

Cílem festivalu bylo také kromě obnovy kostela rozhýbat místní obyvatele, pro které se v uplynulých letech nezorganizovala žádná kulturní akce v obci. 

Kromě famózních hudebních vystoupení Lenky Dusilové, Petra Linharta, Jana Venase ml. (Ventus) a karlovarské kapely LIWID byl festival napěchován bohatým doprovodným programem. Pro děti byly připraveny hrané pohádky Ostrovských ochotníků, prezentace sokolnictví v podání pánů Františka Chrpy a Stanislava Červinky, šermířské vystoupení skupiny scénického šermu Cinis ex Asylum, dílnička pro děti v režii Dílny U mnicha, lukostřelba na terče a spousta venkovských her pro děti, malování na obličej i na papír. Součástí festivalu byly také komentované prohlídky kostela v podání toužimského historika Jiřího Schierla a Václava Lupínka. Za technické zajištění akce děkujeme Jiřímu Tyrkovi a společnosti Tyrkstage.

Festival se konal za finančního přispění Karlovarského kraje, Nadace Via prostřednictvím programu Živá komunita a MAS Kraj živých vod z.s.

Dále děkujeme rodině Širokých a Mašků z Přílez, Mgr. Haně Janischové, Mgr. Kláře Janischové, Lence Dusilové, Petru Linhartovi, Janu Venasovi ml., kapele LIWID, skupině scénického šermu Cinis ex Asylum, Dílně U mnicha, Sboru dobrovolných hasičů Útvina, Pavle Vinopalové, Jardovi Veselému alias Crones z fotogeek.net, zvukaři Tomáši Makoňovi a jeho týmu, společnosti GRANITEX NOVA, Marcelu Radovi a dalším.

Autor fotografií Crones (Jarda Veselý).